Programator C/C++ si Java

HOSTWAY RESEARCH & DEVELOPMENT LAB

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile postului:

Crearea, dezvoltarea si testarea de programe software in limbajele de programare C/C++ si Java.

Se doreste formarea unei echipe creative de programatori, in vederea realizarii unor proiecte complet noi pe piata de software. Primul proiect consta in realizarea unei solutii inedite VoIP.

CERINTE

Tehnice:
-cunoasterea aprofundata a limbajelor de programare C/C++ si Java. (cunoasterea limbajului Perl constituie un plus)
-usurinta in lucrul cu sistemele de operare Windows si Unix
-experienta de lucru de cel putin 2 ani cu limbajele de programare mentionate mai sus
-cunoasterea si intelegerea aprofundata a tehnologiilor implicate in telefonie si retele IP
-intelegerea avansata a conceptului de VoIP
Personale:
-creativitate
-capacitate de analiza si organizare
-seriozitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial:
-salariu motivant
-carte de munca (salariul este trecut integral in cartea de munca)
-bonus lunar in valoare de 200 $ sub forma de servicii (asigurari de viata, plan locativ, fond de vacanta, asigurare medicala, etc...)
-prime de merit
-traininguri in tara si in strainatate (in functie de necesitati)
-posibilitati reale de promovare in cadrul companiei

Reguli de lucru, program:
-programul este de 8 ore +1 ora pauza de masa
-orar flexibil (in conditiile coordonarii cu restul echipei)

HOSTWAY RESEARCH & DEVELOPMENT LAB este o divizie a HOSTWAY CORPORATION, cu sediul central la Chicago si reprezentante in intreaga lume. In Romania, divizia de Research and Development este un centrul de excelenta, aceasta activand separat de entitatea Hostway Romania care ofera servicii finale catre clienti.
HOSTWAY RESEARCH & DEVELOPMENT LAB este, asa cum o arata si numele, un laborator de cercetare si dezvoltare de softuri. Proiectele sunt comandate direct de catre compania-mama din Statele Unite, fapt ce asigura stabilitate si profesionalism.
Echipa HOSTWAY RESEARCH & DEVELOPMENT LAB este o echipa creativa, cu performante profesionale remarcabile. Acestea sunt premisele unei companii care va face cu siguranta istorie. Alaturati-va acum acestei echipe remarcabile!