Programator C/C++, Java

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- cunoasterea limbajului Java - J2EE 1.3/1.4 (AWT/Swing, Servlets, RMI, JDBC, Threads);
- cunostinte de baze de date relationale (SQL);
- cunoasterea limbajului C/C++;
- cunostinte foarte bune limba engleza;

Constituie avantaj:

- certificari Java, SQL;
- cunostinte administrare SGBD (IBM DB2, Oracle, MS SQL,...);
- cunostinte de programare subLinux/windows;
- cunostinte de network programming";
- experienta in domeniul solutiilor pentru industria vanzarii cu amanuntul sau pentru alte industrii conexe acesteia

BENEFICII OFERITE

- sansa unei cariere in domeniu;
- salariu motivant;

PSS - Prosoft Solutions este dezvoltator si furnizor de solutii informatice complete in domeniul comertului cu amanuntul - retail. Specializata in solutii destinate magazinelor de tip supermarket, PSS a fost implicata chiar de la infiintare in numeroase proiecte externe in tarile Uniunii Europene. Recunoscuta ca un furnizor de servicii de inalta calitate, PSS poseda know-how-ul si experienta implementarii solutiilor pe piete cu competitie ridicata, precum Italia si Elvetia.
Unul dintre obiectivele PSS este introducerea pe piata romaneasca a standardelor ridicate de calitate si performanta ale companiei, precum si transmiterea experientei acumulate in materie de solutii informatice pentru comertul cu amanuntul.
Una dintre cele mai importante realizari ale companiei in acesti ani a fost formarea unei echipe puternice si omogene de specialisti capabili sa raspunda cu promptitudine si profesionalism oricarei solicitari.

PSS este constienta de faptul ca personalul este cheia succesului sau, prezent si viitor.

Serviciile oferite de PSS cuprind:
- consultanta privind necesitatile de informatizare si solutiile adecvate nevoilor clientului;
- analiza si proiectare de sisteme informatice complete;
- personalizare de solutii;
- dezvoltare de aplicatii software;
- integrare de sisteme;
- suport si asistenta tehnica.