PROGRAMATOR C++

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Troubleshoot, testare si mentenanta a software-ului principal si a bazei de date pentru a asigura o optimizare si o functionalitate puternica
-Sa dezvolte aplicatii web conform cerintelor
-Sa respecte termenele stabilite
-Urmeaza cele mai bune practici din industrie
-Dezvolta si implementeaza caracteristici noi in asa fel incat sa fie 100% integrabile in proiect

Tip de contract: full-time, perioada nedeterminata

Program: 9 ore (pauza de masa 1 ora inclusa), in intervalul orar 09-21, la alegerea candidatului

Salariu net: intre 1000-2000 euro, negociabil in urma interviului, in functie de experienta si cunostinte.

Beneficii:

– Bonusuri la îndeplinirea obiectivelor
– Program de lucru flexibil
– Angajament pe termen lung într-un proiect cu succes garantat

Descrierea generala a proiectului:

Proiectul principal este reprezentat de un sistem de monitorizare pentru aparate de joc tip slotmachines.

CERINTE

Sa aiba cunostinte bune si experienta in limbaj C in special pentru microcontrollere AVR. Se lucreaza cu compilerul GCC si libraria avr-libc. Preferam IDE Eclipse cu formatarea codului automata. Proiectul este compilat cu ajutorul GNU make.
Sa cunoasca bine si sa aiba experienta cu controllere AVR.
Noi lucram cu controllere Atmega1281 si Atmega128.

Sa stie sa lucreze cu busuri SPI, I2C, USART.
Experienta in multitasking cooperativ pe microcontrollere.
Experienta in ISR. In special pentru receptie/transmisie de date prin USART/SPI.
Cunostinte in electronica digitala intlegerea circuitelor digitale, capacitate de a citi scheme principiale.
Capacitate de a lucra in echipa. Proiectul este deja facut si functional, lucrarea la proiect va consta in imbunatatiri, optiuni noi si optimizari.
De preferat experienta cu chipuri FRAM/SRAM, FTDI, RFID.
De preferat cunostinte TCP/IP la nivel de pachete. Se lucreaza cu o placa Ethernet legata prin SPI la microcontroller.
De preferat experienta cu bootloadere pe AVR. Noi folosim un bootloader care isi ia softul din server si il transmite in mai departe in dispozitivele atasate lui.
De preferat cunostinte minime PHP.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!