PROGRAMATOR BUSINESS INTELLIGENCE (BUCURESTI)

PENTALOG HIGH TECH

Job expirat

RESPONSABILITATI

- In cadrul Departamentului BI (Business Intelligence), Pentalog High Tech recruteaza Programatori Business Intelligence (nivel junior, mediu si senior).
- Aflati in subordinea Directorului Tehnic si in cadrul echipei decizionale, veti asigura activitati de dezvoltare si asistenta tehnica pentru clientii nostri.
Pentru acest post, competentele pe care trebuie sa le aveti sunt urmatoarele :
- Instrumente de reporting: Business Objects (BO),
- ETL (Genio, Informatica, Datastage etc.),
- Baze de date (Oracle, SQL Server ¿.), PL/SQL.

CERINTE

- Minim 1 an experienta in domeniul Business Intelligence.
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, iar un bun nivel in limba franceza este un atu.
- Bune capacitati de comunicare si spirit de echipa.
- Pentru juniori, trainingul este asigurat de catre Pentalog High Tech.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea crearii unei cariere in domeniul informaticii decizionale si ameliorarea continua a competentelor;
- Pachet salarial atractiv incluzand prime de reusita;
- Tichete de masa;
- Asigurare de sanatate Medicover.

Business Unit al grupului francez PENTALOG, societatea noastra este unul din liderii europeni in servicii de inginerie informatica si dezvoltare de programe software, cu o ridicata valoare adaugata, pe piata internationala. Beneficiind de stabilitatea unui grup international, avand o politica de management modern si o gestiune de proiect la standarde europene, societatea noastra este implicata in proiecte de anvergura pentru mari grupuri internationale.
Grupul are filiale in Franta (Orléans, Paris si Bordeaux), in Romania (Bucuresti si Brasov) si in Republica Moldova (Chisinau) si dispune de o echipa de 100 de persoane.