PROGRAMATOR ASP .NET

SISTEC - SBSOL - MEMBRU RTC GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectarea si dezvoltarea pentru framework Weba ERP-ului(COGITO3);
- Implicarea pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software;
- Investigarea erorilor tehnice / functionale si generarea de solutii adecvate;
- Documentarea codului scris;
- Participarea in echipa tehnica ce va lua decizii arhitecturale asupra solutiei.

CERINTE

Studii superioare tehnice finalizate;
- 2 ani experienta in proiecte care implica folosirea tehnologiei ASP, ASP .Net;
- Cunostinte foarte bune ASP.NET (2.0), ASP
- Cunostinte de SQL Server; Web Services
- Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational;
- Abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa;

Constituie avantaj :
- experienta in dezvoltarea de aplicatii Web (site-uri corporate, magazine virtuale)
- Asp.NET AJAX
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru tanar, competitiv, unit, tehnologie de ultima generatie, traininguri de integrare si formare.

Peste 230 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.
Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii ¿ la cheie ¿, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.
Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.
In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.
Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.
Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sbsol.ro)