Programator Aplicatii iPHONE / iPAD - Bucuresti

KEPLER - ROMINFO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului :

• Participare la definirea arhitecturii, implementare, dezvoltare cod, livrare aplicații mobile.
• Propunere de solutii tehnice.
• Redactare specificatii tehnice.
• Prevenire si rezolvare probleme de securitate si compatibilitate.
• Testare a aplicatiilor, detectare si remediere eventuale erori.

CERINTE

- Studii superioare de profil.
- Cunostinte solide OOP (Design Patterns).
- Experienta de minim un an in dezvoltarea de aplicatii mobile (iPhone, iPad).
- Portofoliu de lucrari reprezentative.

- Buna cunoastere a limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

- Recunoasterea valorii profesionale prin:
o Bonusuri semnificative în funcţie de rezultate
o Plan de cariera pe care-l construim impreuna
- Asigurare training pe tehnologii de ultima generatie si pe management de proiect, precum si finantarea certificarilor
- Proiecte internationale pentru companii din FORTUNE 500

KEPLER-ROMINFO a fost fondată în 1995, având în prezent clienţi în America de Nord, Europa şi Asia, 250 de angajaţi şi o rată de creştere de peste 25% în 2005.

KEPLER-ROMINFO este astăzi una dintre principalele companii de consultanţă şi servicii software din Europa de Est, fiind prezenta cu solutii, servicii si produse proprii in domeniile financiar-bancar, telecomunicatii, distributie …

KEPLER-ROMINFO a fost nominalizata in Top 100 mondial al celor mai inovatoare companii de servicii IT si Top 10 al companiilor din Europa de Est, realizate de prestigioasa publicatie CMP Media’s Global Services Magazine.

KEPLER-ROMINFO are o prezenţă multinaţională, dispunând de centre de dezvoltare şi de birouri de reprezentare în România, Europa de Vest şi Asia de Sud-Est.

KEPLER-ROMINFO este compania românească cu cei mai mulţi Manageri de Proiect certificaţi de prestigiosul institutul american PMI şi este prima societate de servicii software din România certificată ISO9001 de către o companie de audit internaţională (din 1997).