Programator Android

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Impreuna cu o echipa tehnica de profesionisti dezvolta si sustine (concept si design) aplicatii mobile pentru proiectele companiei.
Mai multe informatii despre proiecte pe www.activesoft.ro

CERINTE

Experienta profesionala 2 ani in programarea aplicatiilor mobile;
Cunostinte solide de programare Java (eclipse);
Cunoştinţe avansate in folosirea Android SDK;
Notiuni solide de programare orientata pe obiect;
Cunostinte de concurrent computing, sisteme de operare si design paterns;
Cunoasterea diferentelor dintre fiecare versiune de Android;
Cunostinte de baze de date SQL (SQLite).

Constituie avantaj:
Experienta de lucru cu alte framework-uri decat SDK-ul standard;
Cunostinte C++ si C;
Experienţa anterioară în dezvoltarea de aplicaţii Android;
Cunostinte de programare Objective C (XCode) pentru dispozitive cu sistem de operare iOS;
Cunostinte HTML5, Javascript, CSS.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant (in concordanta cu nivelul profesional si experienta);
Posibilitate de dezvoltare profesionala;
Tichete de masa;
Acces gratuit la sala de fitness si cabinet de masaj;
Alte bonusuri si avantaje.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro