PROGRAMATOR

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma internationala cunoscuta, furnizor de solutii software si solutii ERP cautam un PROGRAMATOR
Rolul
§ Raspunde de executia buna si in termen a tuturor fazelor de implementare/dezvoltare/ adaptare care i-au fost alocate prin documentul de planificare.
§ Raspunde de atingerea obiectivelor si performantelor planificate pentru produsele software pe care le dezvolta sau le adapteaza.
§ Preia in executie faze ale planului de implementare/dezvoltare pentru care este alocat.
§ Implementeaza si contribuie la imbunatatirea practicilor de operare stategii specifice
§ Aplica cunostinte relativ la sisteme de operare, baze de date, limbaje de programare pentru realizarea, adaptarea aplicatiilor software.
§ Dezvolta aplicatii solicitate de proiect in vederea integrarii lor in solutii software functionale care sa corespunda specificatiilor de produs software stabilite in faza de analiza.
§ Defineste, proiecteaza, realizeaza, testeaza, implementeaza, modifica, adapteaza, localizeaza sisteme informatice ce contin aplicatii software ca principala componenta, in baza unor specificatii prestabilite
§ Contribuie la planificarea activitatilor in proiect si executa activitati de realizare a programelor de calculator conform unor specificatii predefinite si asambleaza aceste programe in sisteme coerente pe care le testeaza in vederea asigurarii conformitatii cu specificatiile.
§ Aplica cunostinte relativ la sisteme de operare, baze de date, limbaje de programare pentru adaptarea aplicatiilor software.
§ Executa activitatea de programare si de conducere control al versiunilor produselor software proprietar
§ Raspunde solicitarilor pozitiilor superioare carora se subordoneaza si lucreaza cu Departamentul de Marketing&Vanzare sustinand partea tehnica in actiunile de pre-vanzare
Cerinte
§ Licenta de profil tehnic de specialitate (Automatica, Electronica sau Matematica-Informatica, Cibernetica)
§ Competente:
Limbaje de programare
C, C++, Visual Basic, Delphi, Crystal Reports (jBASIC sau UV BASIC ? este un plus)
Baze de date
Microsoft SQL Server, Oracle (UniVerse sau/si jBASE ? este un plus)
Sisteme de operare
NT, Unix - AIX
Utilizator
Microsoft Office, Microsoft Project
Limbi straine
Engleza
§ Spririt intreprinzator
§ Flexibiltate, adaptabilitate, abilitati de comunicare
§ De preferat cu experienta in:
§ dezvoltare software, adaptari software (localizare, parametrizare) de preferinta ERP, MRP sau software dedicat sectorului financiar bancar
§ in conducerea de activitati, de preferinta de dezvoltare si/sau implementare software
§ in lucrul in echipa cu business analist
Oferta:
Cariera intr-o firma internationala, posibilitati de dezvoltare, pachet salarial competitiv.
Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.