Profesor coafura - frizerie

Eurocor Institutul European de Cursuri prin Corespondenta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizarea manualului de curs la distanta de Coafura-Frizerie (12 de module, cu cate 2 lectii fiecare), sugestii completari si modificari, participare sedinte foto. Corectarea temelor si evaluarea cursantilor.

CERINTE

Calificare si experienta de munca in saloane de cel putin 4 ani;
Foarte bune cunostinte de limba romana;
Certificat de formator si experienta in domeniul formarii de cel putin 3 ani;
Constituie un avantaj experienta in conceperea de materiale scrise (suporturi de curs, articole) legate de coafura-frizerie;
Cunoasterea celor mai noi tendinte in domeniu;
Atentie la detalii;
Rabdare;
Disponibilitate.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra de la distanta (pe mail sau online)

Institutul Eurocor este filiala Scolii Europene de Cursuri prin Corespondenta (ESCC) cu sediul central in Olanda, cea mai importanta scoala europeana specializata in aceasta forma de instruire, prezenta in 7 tari din Europa si Asia.
Si in Romania, in cei 12 ani de activitate, peste 200.000 de cursanti din toata tara au avut incredere in metoda noastra si au ales sa-si dezvolte pregatirea profesionala sau sa invete o limba straina alaturi de noi.