Profesor aritmetica mentala

Aritmetica Mentala SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrele educaționale de aritmetica mentala sunt situate în sectorul 4 București și în Popești Leordeni și sunt centre moderne de învățare pentru copii și adolescenți cu vârste cuprinse între 5 și 16 ani.

Descriere job:
• Sa pregătească și sa susțină orele de aritmetica mentala la nivel profesionist, atât în sala de curs cât și în format online
• Sa realizeze materialele suplimentare de studiu
• Sa adapteze cursul în funcție de nevoile copiilor
• Sa supravegheze permanent copiii în asa fel încât orele sa se desfășoare într-un mediu sigur și adecvat vârstei copiilor
• Sa realizeze situații periodice despre desfășurarea cursurilor și progresele realizate de copii (evaluarea nivelului de cunoștințe al elevilor)
• Sa transforme orele de aritmetica mentala într-o experiență frumoasă pentru copii, sa-i motiveze permanent
• Sa incurajeze copiii și sa ii susțină în a-și dezvolta abilitățile cognitive și încrederea în forțele proprii

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Foarte bune aptitudini pedagogice – răbdare, tact, pasiune pentru activitatea pedagogica; absolvirea modulului psihopedagogic reprezinta un avantaj
• Persoana motivata, organizata, implicata, punctuala, responsabila, vesela
• Pasionat de lucru cu elevii, deschis și comunicativ
• Atent la nevoile individuale ale fiecărui elev
• Dorinta de a contribui la progresul educației.

BENEFICII OFERITE

• Oferim training și suport pentru dobândirea cunoștințelor necesare dar și pentru îmbunatățirea competențelor pedagogice.
• Mediu de lucru plăcut și relaxant, grupele de studiu fiind formate din maxim 8 copii
• Program de lucru part-time de luni pana vineri de la 16:00 - 20:00.

Centrele educaționale moderne de învățare pentru copii si adolescenți cu vârste cuprinse între 5 și 16 ani.