Product Manager - promovarea unui important brand de suplimente nutritive si produse cosmetice (studii in domeniul medical/pharma/biotehnologii)

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Elaborarea si implementarea strategiei de brand in acord cu competitia de piata;
Urmarirea si derularea in bune conditii a planului de vanzari lunar;
Stabilirea impreuna cu managementul a strategiei de vanzari;
Coordonare echipei de reprezentanti medicali, vizite la medici si farmacisti impreuna cu acestia ;
Training sustinut cu echipa vizand produsele brandului promovat;
Realizarea de analize de piata cu privire la concurenta, propunerea de masuri pentru optimizarea vanzarilor;
Verificarea merchandising-ului pentru produsele brandului in farmaciile client;
Stabilirea si urmarirea mentinerii unui stoc optim pe fiecare produs al brandului;
Analizarea oportunitatilor din piata si identificarea proiectelor de succes pentru brandul reprezentat;
Derularea cercetarii de marketing in vederea propunerii de concepte si lansarii de produse noi in acord cu strategia de marketing;
Implicarea in elaborarea materialelor necesare in prezentarile de produse (congrese, targuri, expozitii);
Colaborarea cu departamenul de marketing pentru sustinerea brandului prin propunerea de activitati-promotii, oferte speciale.

CERINTE

Cerinte:

Minim 2-3 ani experienta in coordonare vanzare produse parafarmaceutice catre lanturile de farmacii si medici;
Cunostinte aprofundate vizand produsele promovate- produse parafarmaceutrice;
Studii superiore in domeniul medical, biotehnologii, biochimie- reprezinta un real avantaj;
Cunostinte de limba engleza nivel bun;
Experienta in business development si coordonare echipe;
Excelente abilitati de negociere si comunicare;
Experienta in promovare produse cosmetice, suplimente si produse parafarmaceutice;
Disponibilitate la deplasari in Bucuresti si in tara;
Persoana orientata spre indeplinirea obiectivelor, dorinta de autodepasire.

BENEFICII OFERITE

Oferta/Beneficii:

Pachet salarial motivant;
Logistica necesara- masina, telefon;
Bonusuri anuale in functie de performante.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.