Product Manager Companie tehnica

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificarea nevoilor in materie de produse noi, adaptarea ofertei existente la evolutia nevoilor pietei si analizarea cerintelor clientilor pentru a le evalua relevanta,
• Participa la pregatirea lansarii de produse sau branduri noi;
• Realizarea sau coordonarea studiilor de piata referitoare la nevoile de produse din portofoliul alocat, folosind diferite metode specializate (chestionare, informatii statistice, interviuri la clienti, baze de date, etc);
• Monitorizarea evolutiei pietei in segmentul pentru care este responsabil,
• Contribuie si asigura implementarea planului de marketing stabilit pentru portofoliul de produse pentru care este responsabil;
• Realizeaza studii si elaboreaza propuneri privind lansarea de noi produse/servicii, stoparea vanzarii anumitor produse/servicii;
• Realizeaza analize de pret pentru anumite categorii de produse;
• Contribuie la realizarea si actualizarea cataloagelor si materialelor de prezentare ale companiei (tiparite sau în format electronic);
• Culege prin studii de piata informatii despre brandurile companiei, despre concurenta si evolutia indicatorilor macro-economici;
• Contribuie la implementarea campaniilor de promovare a noilor produse/servicii lansate;
• Urmareste rezultatele campaniilor de promovare;
• Contribuie la realizarea de articole in publicatiile de specialitate;
• Urmareste si analizeaza evolutia stocului produselor pentru care este responsabil;
• Mentine si dezvolta reteaua de clienti specifici segmentului pentru care este responsabil (Tablotieri);
• Întocmeste rapoarte pe care le prezinta periodic Managerului de Marketing;

CERINTE

• Studii superioare în domeniul marketing, tehnic sau economie
• Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani
• Cunoasterea lb engleze (cunoasterea lb franceze reprezinta un avantaj)
• Abilitati de coordonare a activitatii
• Cunostinte solide în domeniul pietei produselor din domeniul electric;
• Cunoasterea instrumentelor de sondare a pietei;

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.