PRODUCT MANAGER

LPP FASHION DISTRIBUITOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si analizeaza evolutia pietei, prelucreaza informatiile din piata (publicatii de specialitate, studii de piata, rapoarte vanzari, vizite pe teren ) si le analizeaza;
- Urmareste si analizeaza ofertele de produse similare ale concurentei, iar apoi efectueaza analiza competitionala;
- Intocmeste previziuni (estimari) de vanzare precum si raportari pentru fiecare campanie comerciala;
- Identifica cele mai bune modalitati de promovare a produselor si organizeaza perioadele promotionale;
- Mentine contactul permanent cu Managerii de Zona in vederea cresterii vanzarilor pentru produsele existente;
- Intocmeste rapoarte periodice si le transmite catre superiori;
- Mentine legatura cu superiorii sai in vederea implementarii diferitelor campanii promotionale, informarii asupra produselor dezvoltate sau in vederea raportarilor periodice.

CERINTE

- Absolvent(a) de studii superioare;
- Minim 2 ani experienta in domeniul fashion, in vanzari;
- Nivel avansat de limba engleza;
- Bune abilitati de comunicare, organizare, analiza si sinteza, planificare si control;
- Orientare catre client;
- Capacitatea de a indeplini mai multe sarcini simultan;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);

BENEFICII OFERITE

Salariu peste cele din piata, in totalitate trecut pe cartea de munca
Loc de munca modern
Posibilitatea unei cariere intr-o companie internationala

LPP FASHION DISTRIBUITOR dezvolta un nou lant de magazine Reserved and Cropptown in Romania. In urmatorii 2 ani dorim sa deschidem mai multe magazine in Bucuresti si alte orase din Romania.