Product Manager

Medical Finance Projects

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza rapoarte de vanzari, comenzi, clienti, cerinte clienti si concluzioneaza asupra potentialului nisei de ecografe medicale;
- Analizeaza competitia din punctul de vedere al preturilor, varietatii ecografelor medicale
- Negociaza cu furnizorii si cu producatorii;
- Realizeaza promotiile pentru ecografele medicale;
- Realizeaza forcasturi de marfa si masoara eficacitatea promotiilor;
- Evidentiaza avantajele si beneficiile ecografelor medicale pentru clientul final;
- Gestioneaza pozitionarea produselor in piata si targetarea acestora;
- Calculeaza costuri si raspunde de profitabilitatea actiunilor;
- Stabileste margini si este responsabil de volumul si profitul pe categoria de care se ocupa;
- Realizeaza forecast pentru promotii, produse noi, stocuri, vanzari, promovarea pe site a unui produs;
- Negociaza cu furnizorii indeplinirea standardelor stabilite

CERINTE

- Studii superioare de natura tehnica sau economica;
- Cunostinte de marketing si product management;
- Experienta de minim un an pe un post similar;
- Cunostinte privind piata pe categorii: canale de distributie, produse;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza (vorbit, scris);
- Cunostinte operare PC: MS Office - nivel avansat.

Medical Finance Projects este o companie specializata in consultanta, integrare proiecte medicale private si publice din Romania si strainatate si dotare cu echipamente medicale pentru orice specialitate medicala, aplicabilitate si necesitate.