Printing Sales Specialist

VLAMIR IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam colegi pentru departamentul de vanzari, pentru echipamentele multifunctionale si solutiile de management al documentelor. Daca ai experienta in vanzari, esti o persoana comunicativa, ambitioasa si convingatoare te asteptam in echipa noastra. Daca ai si ceva experienta in domeniul de printing cu atat mai bine!

Responsabilitati:

Vanzari echipamente printare catre clientii existenti si identificarea de clienti noi;
Implementarea solutiilor de management al documentelor;
Solutionarea problemelor zilnice aparute in derularea activitatii;
Permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta;
Colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
Propunerea si implementarea politicii de vanzari in concordanta cu obiectivele strategice ale companiei;
Propunerea si implementarea de activitati promotionale pentru cresterea vanzarilor;
Analizarea informatiilor din piata;

CERINTE

Cerinte:

studii superioare
experienta de minim 2 ani in vanzarea de servicii si/sau in piata de printing;
personalitate placuta cu foarte bune abilitati de comunicare;
abilitati de negociere;
orientare spre rezultate;
capacitate de analiza a informatiilor primite din piata;
cunoasterea statisticilor specifice domeniului de vanzari;
disponibilitate deplasari aproximativ 20% din program;
cunoasterea limbilor straine reprezinta un avantaj (engleza, franceza, italiana, )
detinerea carnetului de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv (parte fixa + comisioane)
mediu de lucru placut;

Oferim pe piata romaneasca o gama larga de echipamente IT, de birou , echipamente multifunctionala, telecomunicatii, consumabile si articole de birou.
Suntem distribuitor autorizat pentru produse si marci recunoscute pe plan international.
Succesul companiei Vlamir se datoreaza in primul rand devotamentului si responsabilitatii echipei cu care lucreaza.
Te invitam si pe tine in echipa noastra.