Practician in insolventa

Casa de Insolventa Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea din punct de vedere juridic a unor cazuri de insolventa, incluzand reprezentarea acestora in instanta.
- gestionarea dosarelor
- intocmirea de notificari, adrese, rapoarte pentru cazurile avute in administrare
- mentinerea relatiei cu societatea debitoare precum și cu creditorii acesteia
- reprezentarea cazului in instanta
- intocmirea de actiuni, cereri si sustinerea acestora in instanta

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Drept sau Studii Economice
- membru in Tabloul UNPIR de minim 1 an
- experienta in domeniul insolventei de minim 2 ani (OBLIGATORIU)
- interes ridicat pentru perfectionarea si pregatirea continua in domeniul insolventei
- disponibilitate reala la program prelungit de lucru
- capacitate buna de lucru in conditii de stres
- spirit de echipa
- cunoștinte PC foarte bune
- cunoscator a 2 limbi straine,
- posesor carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant
-conditii deosebite de munca
-bonusuri in functie de performante

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare.