Practician in Insolventa

Casa de Insolventa Transilvania SPRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul:
- consta in administrarea deplina a unor cazuri de insolventa, incluzand reprezentarea acestora in instanta.
Responsabilitati:
- intocmirea primelor masuri ale cazului de insolventa
- gestionarea relatiei cu debitoarea
- managerierea adunarilor cu creditorii
- reprezentarea cazului in instanta
- intocmirea rapoartelor de verificare creante, de cauze si a rapoartelor lunare de activitate

CERINTE

- OBLIGATORIU: practician inscris in tabloul UNPIR
- experienta in domeniu minim 6 luni
- spirit de lucru in echipa
- disponibilitate la program de lucru prelungit
- capacitate buna de lucru in conditii de stres
- abilitati de manageriere a echipelor de caz

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- bonuri de masa
- telefon mobil
- sofer (atunci cand este cazul)

CASA DE INSOLVENTA TRANSILVANIA, unul dintre cei mai importanti practicieni in insolventa din Romania, prin specialistii si colaboratorii sai a reusit de-a lungul anilor sa duca si sa realizeze la un nivel superior dezideratul legii insolventei, fiind un liant intre debitoare si ceilalti participanti in procedura (institutii publice, creditori bugetari, bănci şi furnizori de utilităţi sau de alte materii prime). CITR a pus accent pe excelenta profesionala, fiind o prezenta constanta la Conferintele de specialitate atat din tara, cat si din strainatate, asociatii sai fiind membrii INSOL Europe, avocati si practicieni de renume, auditori financiari.