PR Specialist (voluntariat)

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura legatura intre organizatie si publicurile ei, folosind instrumentele specifice relatiilor publice
• Reprezinta organizatia in cadrul evenimentelor publice
• Realizeaza articole, comunicate si mape de presa
• Trimite comunicate de presa tuturor factorilor interesati si monitorizeaza toate aparitiile in mass-media si social media ale Asociatiei
• Promoveaza activitatile organizatiei conform strategiei aferente;
• Dezvolta si consolideaza relatii profesionale cu colaboratorii din aria de specialitate (publicitate, media, diversi parteneri, etc.)

CERINTE

• Student sau absolvent de studii superioare
• Cunostinte in domeniul Relatii Publice, Publicitate, Management
• Cunostinte de redactare a diverselor materiale specifice activitatii de PR
• Minim 1-2 ani experienta in PR (experienta intr-un ONG reprezinta un avantaj)
• Pasiune pentru voluntariat si disponibilitate de implicare
• Excelente abilitati de comunicare (verbala si scrisa)
• Creativitate, spontaneitate, spirit de echipa
• Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point)

Mentionam ca pozitia nu este salarizata, fiind activitate de voluntariat.

Vom lua in considerare doar aplicatiile depuse conform pasilor descrisi pe site-ul nostru: http://www.younginitiative.org/recrutare.php

BENEFICII OFERITE

• Un mediu aparte, dinamic si profesionist
• Oportunitatea de implicare in proiecte variate, relevante pentru comunitate
• Sprijin in creionarea pasilor catre cariera dorita
• Certificat de voluntariat care va ingloba si un rezumat al performantelor, de-a lungul implicarii in AYI
• O experienta utila, distractiva, de neuitat :)

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.