PR Specialist

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura legatura între organizatie si publicurile ei, folosind instrumentele specifice relatiilor publice, conform misiunii, valorilor si proiectelor Asociatiei
• Participa, impreuna cu echipa de Marketing, la realizarea si implementarea strategiilor de promovare a brand-ului Asociatiei si a proiectelor sale;
• Reprezinta organizatia la evenimente publice;
• Realizeaza articole, comunicate si mape de presa;
• Trimite comunicatele de presa tuturor factorilor interesati si monitorizeaza toate aparitiile in presa ale Asociatiei;
• Promoveaza activitatile organizatiei conform strategiei aferente;
• Mentine si dezvolta relatiile profesionale cu colaboratorii din aria de specialitate (publicitate, media, diversi parteneri, etc.)

CERINTE

• Minim 1-2 ani experienta in comunicare si relatii publice (experienta intr-un ONG reprezinta un avantaj);
• Student (cel putin anul 2 de facultate) sau absolvent de studii superioare;
• Pasiune pentru voluntariat si disponibilitate de implicare;
• Excelente abilitati de comunicare (verbala si scrisa);
• Cunostinte de redactare a diverselor documente si materiale specifice activitatii de PR
• Creativitate, adaptabilitate, abilitati organizatorice;
• Capacitate de a lucra in echipa;
• Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point).

Mentionam ca pozitia nu este salarizata, fiind activitate de voluntariat.

Vom lua in considerare doar aplicatiile depuse conform pasilor descrisi pe site-ul nostru: http://www.younginitiative.org/recrutare_iarna11.php

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.