PR-SALES MANAGER

Moxa International S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa conduca activitatea Departamentului de Marketing si Relatii Publice;
- Dezvolta campanii de imagine (concept, comunicare, implementare);
- Sustine scopurile si obiectivele companiei prin dezvoltarea de programe de comunicare si PR externe si interne;
- Mentine raportul cu reprezentantii mass-media cotidiene, reviste de business si specialitate, agentii de turism;
- Identifica nevoile de informare interne si externe si propune programe de comunicare;
- Realizeaza comunicarea noilor evenimente ale companiei;
- Indeplineste obiectivele financiare prin pregatirea unui buget anual;
- Implementeaza proiectele de marketing;
- Propune proiecte noi adaptate necesitatilor de dezvoltare ale companiei;
- Elaboreaza, implementeaza si coordoneaza strategii de PR, in colaborare cu managemntul companiei;
- Organizarea de acţiuni promotionale;
- Pregateste materiale de promovare;
- Colaboreaza cu firme de productie publicitara/tipografii pentru producerea de materiale personalizate;
- Coordoneaza si supervizeaza activitatiile departamentului de reclamaţii;

CERINTE

- Studii: superioare incheiate, specializare in Marketing sau Relatii Publice;
- Experienta profesionala: minim 2 an pe o functie similara (de preferat experienta anterioara in cadrul unui hotel, unei agentii de publicitate sau de turism);
- Limbi străine (nivel): Engleza ¿ avansat; Germana ¿ mediu (ar fi un avantaj)
- Carnet de conducere: Categoria B;
- Cunostinte PC: Word, Excel, Baze de date, Power Point;
- Varsta: 26 ¿ 40 ani
- Abilitati de coordonare si follow-up;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Buna capacitate de adaptare la situatii care se modifica des;
- Capacitatea de a lua decizii rapid si de realiza sarcini multiple;
- Experienta in organizarea de evenimente;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana creativa, organizata;

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru motivant, profesionist, favorabil dezvoltarii unei cariere;
- Deschidere internationala;
- Pachet salarial motivant.

Companie noua pe piata hoteliera romaneasca, condusa de o echipa de profesionisti, ofera servicii hoteliere personalizate.