PR( & Marketing) Specialist/ Manager

KD Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati:

-PR

- networking wit media industry

- press release

- articles

- magazine editing

- internal/externalk news preparation

Marketing

- Call center

- Marketing strategy

- PR

- Advertising strategy

- Market research

- Corporate sales

Sales

- Vizite la clienti si prezentare produce/concept

- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii

- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali

- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali

- Isi planifica activitatea de vanzare

- Participa la sedintele de vanzare saptamanale

- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali

- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor

- Invata produsele si caracteristicile tehnice

- Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

- Studii superioare : avantaj SNSPA/ JURNALISM/ COMUNICARE/ MARKETING

- Experienta minim 1 an - de preferat

- Experienta in vanzare este un atu suplimentar

- Cunostinte PC: Word, Excel,Corel Draw,Power point

- Carnet de conducere (B) - de preferat

- Aspect profesional - business

- Engleza

- Profilul candidatului ideal:

- Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Marketing,PR-corporate image,Vanzare KD GROUP (veti fi instruiti in acest sens)

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)

- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii

- Abilitati de analiza si planificare

- Dornic sa invete lucruri noi

- Orientat spre construirea unei cariere

- Foarte muncitor, rezistent la stress

- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect

- Om de echipa

- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii

- Creativ, cu initiative

- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. + comision + bonusuri

- Carte de munca

- Conditii de lucru occidentale (birou modern, PC, etc.)

- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, etc.

Cu o experienta de peste 10 ani in domeniul financiar grupul international sloven KD s-a remarcat nu numai in tara de origine ci si ca partener al economiei europene. Folosind experienta acumulata in peste 10 ani pe piata financiara europeana, KD Group isi extinde activitatea in Europa centrala si de sud-est. Prin aceasta dezvoltare KD Group ofera experienta profesionala si managementul performant care conduc la rezultate economice remarcabile. In prezent companii financiare membre KD Group functioneaza in Slovenia,Romania, Croatia, Serbia si vor functiona din 2005 in Bulgaria, Cehia, Slovacia, Polonia si Luxemburg. KD Group este certificat ISO 9001:2000 din 2003.