PR & Marketing Specialist

ETNIC MUSIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si implementeaza proiecte legate de comunicarea interna si/sau externa;
- Realizarea anunturile de informare interna si externa (newsletters);
- Pregateste materialele specifice departamentului (materiale promotionale, comunicate, rapoarte, prezentari, articole, brosuri, anunturi pentru evenimente, aparitii in presa, etc);
- Elaboreaza si gestioneaza derularea proiectelelor de cercetare de piata, prin interactiunea cu utilizatorii actuali si cei potentiali;
- Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare pentru promovarea produselor si serviciilor companiei;
- Participa si organizeaza evenimente, conferinte si targuri, se implica inclusiv la cercetarea de piata initiala legata de acestea;
- Revizuieste articolele/materialele companiei care urmeaza sa apara in presa;
- Traduce materialele menite publicarii din si in limbile cerute/verifica traducerile textelor ce urmeaza a fi publicate;
- Raspunde de actualizarea si administrarea website-ul, a paginii de Facebook si blog-ului companiei.

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs (Marketing/Comunicare SNSPA sau ASE);
- Experienta in domeniu (Comunicare Interna, PR, Marketing, Organizare Evenimente, etc);
- Microsoft Office (Power Point, Word, Outlook, Excel –avansat; Photoshop sau Corel – nivel mediu);
- Limba engleza ;
- Abilitati de comunicare business;
- Creativitate;
- Excelente abilitati de planificare si organizare;
- Initiativa, reponsabilitate, orientare catre clien
- social media

BENEFICII OFERITE

Se vor negocia in urma interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Impresariere artisti, Casa de productie muzicala