PORTAR-BAGAJIST (BELL-BOY)

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati specifice (primeste si ajuta oaspetii la bagaje, ii conduce in camere, efectueaza diverse comisioane). Primirea cu un salut elegant si politicos al oricarui vizitator, directionarea acestuia catre destinatia sa (Receptie pentru oaspetii hotelului, restaurant pentru clientii restaurantului, diversele departamente ale hotelului pentru furnizori, autoritati, candidati, presa, colaboratori, etc) sau interzicerea accesului oricaror persoane care nu au un scop compatibil cu activitatile hotelului.
Participarea si implicarea activa in toate activitatile hotelului in functie de situatii si solicitari din partea conducerii.Alte responsabilitati mentionate in fisa postului.

CERINTE

Spirit dezvoltat de observatie, capacitate si disponibilitate de interventie in asigurarea ordinii, linistii si integritatii hotelului, a oaspetilor sai si a personalului.
Disponibilitate de a lucra in ture de zi si noapte.

BENEFICII OFERITE

Oferim conditii de munca intr-un mediu profesionist alaturi de o echipa tinara si entuziasta, un pachet salarial motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*