Pompier servant

AMA Consultanta si Servicii pt Situatii de Urgenta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- executa controlul respectarii normelor de aparare impotriva incendiilor;
- supravegheaza permanent functionarea tuturor sistemelor de alarmare, semnalizare si stingere a incendiilor si in cazul unor defectiuni le comunica pe cale ierarhica;
- verifica integritatea mijloacelor initiale de stingere (stingatoare si hidranti) din dotarea locului de munca urmarind ca acestea sa fie permanent in stare operativa;
- participa la actiunile de stingere a incendiilor de salvare a persoanelor si bunurilor, precum si de inlaturarea urmarilor calamitatilor naturale sau catastrofelor;
- intocmeste documentele specifice serviciului;
- participa la activitatile de instruire de specialitate, pregatire fizica, si la cele in domeniul securitatii si sanatatii in munca.

CERINTE

- Studii medii
- Inaltime - minim 1,70m
- Atestat sau certificat de calificare ca pompier profesionist
- Cunostinte MS Office (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Tichete de masa
- Decontare transport
- Serviciu in ture

Societatea AMA Consultanta si Servicii pentru Situatii de Urgenta este specializata in furnizarea de servicii privind securitatea la incendiu/situatii de urgenta.

AMA Consultanta si Servicii pentru Situatii de Urgenta furnizeaza urmatoarele servicii:
- expertizarea sigurantei la foc
- evaluarea si identificarea riscului de incendiu
- elaborarea scenariilor de siguranta la foc / scenariilor de securitate la incendiu
- asistenta si consultanta tehnica generala
- auditarea privind securitatea la incendiu a operatorilor economici