Planner - Unitate de productie

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Asigură preluarea/lansarea în execuție a comenzilor externe/interne
 Preia comenzile de la clienții aferenți /analizează necesarul de resurse
 Confirmă termenul de livrare a comenzilor de vânzare externe/interne
 Transmite spre analiză lista de materiale/repere cu probleme de stoc
 Planifică în execuție comenzile de producție externe și interne
 Întocmește zilnic MPS pentru grupa de produse de care răspunde
 Analizează necesarul de achiziționat/fabricat pentru perioada următoare
 Analizează liniile restante și OFR-ul aferent liniilor de comandă din BU.
 Întocmește fișierele lunare de WIP și le actualizează în sistem
 Analizează comenzile interne de produse finite
 Transmite către unitatile de productie, comenzile deschise pt. stabilirea planului de producție.
 Urmărește și transmite produsele blocate la tranzacții.

CERINTE

 Studii superioare în domeniul tehnic / economic
 min. 1 an în planificarea producției
 Limba engleză – Nivel avansat (C1), reprezinta un avantaj cunostintele de limba germana
 Cunoștințe PC: ERP, Microsoft Office (Excel, PowerPoint

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.