Planner - FMCG (industria cometica)

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Sa administreze catalogul de produse al entitatii in sistemul de previziuni si in baza de date;
 Sa defineasca estimarile de vanzari si sa coordoneze procesul de administrare a acestora;
 Sa asigure ca procesul de estimare este urmat de departamentele marketing/vanzari/control si este in conformitate cu bunele practici;
 Sa coordoneze cu echipele de marketing, vanzari si control lansarea de noi produse . Sa coordoneze procesul de retragere a produselor;
 Sa analizeze evolutia estimarilor de vanzari;
 Sa asigure ca estimarile de vanzari validate sunt integrate in sistemele informatice;
 Sa realizeze o analiza saptamanala a principalelor evolutii pe termen scurt si sa informeze ceilalti participanti ai lantului logistic;
 Sa calculeze si sa analizeze diferentele dintre vanzarile estimate si cele reale ;
 Sa calculeze si sa transmita indicatorii estimarilor de vanzari, precum si justificarile si consecintele pentru entitate.
 Sa calculeze necesarul de marfa conform estimarilor de vanzari.

CERINTE

 Cunostinte avansate de Excel
 Experienta profesionala similara de minim 2-3 ani
 Gandire analitica orientata spre detaliu
 Managementul lantului logistic, administrarea situatiilor complexe
 Intelegerea participantilor din lantul logistic din amonte si aval, influenta acestora, motivatii
 Administrarea procesului de planificare si imbunatatire a vanzarilor
 Limba Engleza avansat

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.