Pilot Tehnic HPLAM

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura supravegherea tehnologica si normativa (diversitate, scoatere din uz, fiabilizare, interschimbare).
- Animeaza specializarile tehnologice, de la crearea unei inovatii la integrarea acesteia in proiecte, pina la sustinerea in uzine (aspect tehnic si formare);
- Animeaza consultarile furnizorilor din domeniul sau, dirijeaza realizarea testelor si validarea industriala pe site;
- Se asigura de fiabilitatea si mentenanta inovatiilor;
- Defineste modulele de formare ale specializarii sale;
- Elaboreaza si actualizeaza impreuna cu sediul central ghidurile si normele corespunzatoare specializarii sale;
- Defineste Liste Reduse Proiecte (LRP) ale componentelor HPLAM prin parcurgerea Listei de Materiale Preconizate.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Inginer mecanic de preferinta;
- Cunostinte despre tehnologiile HPLAM (Hidraulica, Pneumatica, Lubrifiere, Arrosage (Stropire), si Mecanica);
- Experienta in mentenanta minim trei ani;
- Utilizarea limbilor franceza si engleza;

- Curiozitate tehnica si inclinatie economica;
- Abilitati de relationare;
- Rigoare in urmarirea aplicarii standardelor.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.