Pilot Incercari si Validare Electronica Electrotehnica

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Asigura validarea functionala a calculatoarelor si a altor componente electrice / electronice de la bordul vehicului din aria sa de responsabilitate.

Activitati:
- Defineste planurile de validare functionala a unui produs, cerintele pentru mijloacele de validare necesare;
- Executa planul de validare si raporteaza stadiul de avansare;
- Participa la analizele rezultatelor validarilor si propune solutii de rezolvare a problemelor intalnite.
- Verifica aplicarea regulilor de lucru si participa la perfectionarea acestora pentru proiectele viitoare.

CERINTE

- Inginer;
- Experienta relevanta in domenii ca : informatica industriala, automatizari sau dezvoltare electronica;
- Experienta in domeniul auto constituie un avantaj.
- Buna cunoastere in domeniul sistemelor electrice si electronice (hardware+sofware);
- Capacitate de organizare, rigoare;
- Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor si masuratorilor;
- Spirit de echipa.
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.