Pilot dezvoltare proiect automobil

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNI
In colaborare cu inginerul sinteza vehicul pentru departamentul DIESC:
• Urmareste si respecta obiectivele Calitate/Cost/Termen/Greutate/Reciclare (pentru inginerie, cumparari, logistica si fabricatie)
• Efectueaza suportul de expertiza si validare la trecerea jaloanelor proiect vehicul
• Piloteaza operatiunile de dezvoltare, validare ( incercari si calcul) si industrializare (piese si echipamente industriale)
Perimetru tehnic Departament Inginerie Echipamente Sisteme sasiu :
• Perimetru Legatura cu solul ( suspensii, punti, roti, directie, frane)
• Perimetru Grup moto propulsor (esapament, suspensie motor, circuit/rezervor carburant, racire motor, pedalier)
Fiecare Pilot dezvoltare proiect automobil este responsabil de perimetrul sau, iar inginerul sinteza vehicul va pregati sinteza.

Departamentul Ingineriei Echipamentelor si Sistemelor sasiu (DIESC) este responsabil de conceptia, dezvoltarea, validarea si gestiunea in viata serie pentru echipamentele si sistemele sasiu. Prin acestea, intelegem sisteme „esentiale” ale vehiculului care permit, alaturi de grupul motopropulsor, deplasarea dintr-un punct A intr-un punct B. Ele garanteaza securitatea activa a vehiculului cu exigente ridicate de fiabilitate. Perimetru de activitate: suspensii, punti, roti, directie, frane, esapament, suspensie motor, circuit/rezervor carburant, racire motor, pedalier.

CERINTE

Aptitudini personale
Capacitate de animare, de planificare si de sinteza
Capacitate de a lucra in transvers cu mai multe echipe, bun negociator si animator

Cunostinte specifice
Cunostinte de instrumente de administrare proiecte, urmarire calitate si economie
Inginer generalist (automobile rutiere)
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Ms Project)
Experienta necesara, experienta in industria auto constituie un avantaj
Buna cunoastere a limbilor franceza si engleza necesara
Experienta in pilotajul proiectelor, a pieselor auto sau similare este necesara
Persoana eficienta, responsabila, cu potential de dezvoltare profesionala.
Disponibilitate de a calatori in strainatate - Franta sau alte tari

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.