PHP / Wordpress Developer

Wise Internet S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Crearea si modificarea website-urilor in mare parte pe platforma Wordpress, dar si magazine virtuale si site-uri custom.
Daca ai un protofoliu de Website-uri, te rugam sa ne dai cateva exemple.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Cunostinte de PHP / MySQL / JS / jQuery / HTML / CSS
- Cunostinte solide de Wordpress
- Experienta in instalarea si customizarea temelor (Avada, Enfold, X, etc) atat prin intermediul page builder-ului cat si prin modificarea template-urilor
- Limba engleza nivel mediu
- Dorinta de a invata si capacitate de a intelege lucruri noi si din ce in ce mai complexe

Reprezinta avantaj:
- Experienta in crearea unei teme de la zero pentru Wordpress
- Experienta Bootstrap, Foundation, etc
- Experienta in crearea si customizarea plugin-urilor pentru Wordpress
- Experienta Magento 1,2
- Experienta Photoshop

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv negociat in functie de performanta.

Suntem o companie in expansiune si cautam persoane talentate pentru o colaborare pe termen lung.