PHP WebDeveloper - jr level

GAMASO

Job expirat

RESPONSABILITATI

• dezvoltare site-uri de prezentare
• dezvoltare magazine de comert electronic
• mentenanta si administrare proiecte deja existente
• suport tehnic
• optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
• implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
• acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort

CERINTE

Studii
• facultate tehnica, de preferat cu profil IT: Automatica, Cibernetica, Matematica (Informatica)
• absolvent

Tehnologii si produse software
• limbaje si tehnologii: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
• reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu CMS-uri (nivel incepator – mediu: Wordpress), dar si cunostintele de optimizare SEO si de marketing online
• reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel incepator – mediu: Open Cart)
• reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica

Cerinte
• seriozitate
• angajament pe termen lung
• absolvent facultate de profil IT
• experienta de lucru in domeniul IT este de preferat
• capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi
• gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme
• capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate
• acordarea de atentie detaliilor
• cunostinte de limba engleza
• respectarea deadline-urilor
• disponibilitate full-time

BENEFICII OFERITE

Oferta
• mediu de lucru placut si profesionist
• acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
• implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala
* alte detalii le vom discuta in cadrul unei intalniri

FivePlus® Solutions este o companie privata, formata din specialisti cu o experienta de peste 10 ani in implementarea solutiilor performante de tip Intranet/Internet. Folosim expertiza dobandita in zona de comunicare intra si interorganizationala pentru a da un plus de valoare proiectelor, pentru a realiza infrastructuri optime din punct de vedere cost / performanta, pentru a adapta si implementa solutii IT profesionale.