PHP Web Developer

SGM Recrutare si selectie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare site-uri de prezentare
- dezvoltare magazine de comert electronic
- mentenanta si administrare proiecte deja existente
- suport tehnic
- optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
- implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
- acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort

CERINTE

Tehnologii si produse software
- limbaje si tehnologii: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
- reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu CMS-uri (nivel incepator – mediu: Wordpress), dar si cunostintele de optimizare SEO si de marketing online
- reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel incepator – mediu: Open Cart)
- reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica

BENEFICII OFERITE

Oferta
- mediu de lucru placut si profesionist
- acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
- implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare