PHP Developer - specializare SEO

Filip Net SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea principala va fi reprezentata de Analiza si optimizarea SEO.
Pentru acest lucru insa vor fi necesare atat cunostinte de programare cat si folosirea metodelor specifice SEO.
- Optimizare in-page atat pentru site-uri noi cat si pentru cele existente
- Realizeaza site-uri support pentru link-building
- Propune campanii de link building
- Optimizeaza off-page prin inscrierea in directoare, portaluri si comunitati online avand acelasi specific cu site-urile noastre;
- Genera rapoarte pentru pozitionarea in motoare de cautare, trafic, promovare online; indicatii tehnice despre toti factorii care trebuie corectati on page si off page;

CERINTE

* Experienta in SEO
* Cunostinte solide PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript
* Experienta cu un framework PHP reprezinta un avantaj * Experienta cu SMARTY constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

* Salariu motivant
* Full-time job
* Mediu de lucru relaxat, medie de varsta 23 de ani,dezvoltarea de solutii complexe

Filip Network servicii profesionale: web design, web hosting, promovare SEO