PHP Developer

iWeb Creative

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este o persoană perseverentă, cunoscătoare a limbii engleze, capabilă să lucreze în echipă, fie interacţionând direct cu colegii, fie virtual. Suntem interesaţi să se poată integra uşor într-un mediu profesional de lucru. Acceptăm solutii diverse, creative și inovative în condiţiile în care acestea duc către îndeplinirea obiectivelor.

CERINTE

Aptitudini necesare
• Cunoașterea limbajului PHP la nivel avansat – minim 2 ani de experienţă
• Cunoaşterea tehnicilor avansate de programare în PHP (OOP/MVC)
• Cunoaşterea Framework-ului Zend
• Experienţă de lucru cu baze de date – minim 3 ani de experienţă
• Cunoaşterea limbajului MySQL
• Cunoaşterea limbaului HTML / CSS la nivel avansat

Aptitudini care reprezintă un avantaj
• Experiență cu AJAX și Javascript
• Cunoașterea platformelor Magento Commerce, Joomla, WordPress
• Experiență de lucru cu biblioteci JavaScript – jQuery, Prototype
• Experiență în proiecte e-Commerce sau CMS

BENEFICII OFERITE

BENEFICII
• Echipă tânără de specialişti, dinamică şi creativă
• Program flexibil
• Salariu atractiv si training specializat
• Echipamente si software profesionale (Apple)
• Oportunități de dezvoltare profesională și certificări – certificări Microsoft, Zend, conferinţe, cărți, ebook

Suntem o agentie cu o indelungata experienta care ofera servicii profesionale de web development.