PHP Developer

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti pasionat de programare, ai experienta si vrei sa poti incerca si ceva nou?
Nimic mai simplu, avem loc pentru tine in echipa noastra!

Descrierea jobului:
- Dezvoltare de module si functionalitati noi pentru proiectele actuale;
- Implicare activa la nivel de analiza si studiu pentru dezvoltarea proiectelor;
- Testare si optimizare pentru proiecte astfel incat sa faca fata traficului mare cu uptime maxim;

CERINTE

Ce ne dorim de la tine:
- Cunostinte bune de PHP/HTML/JavaScript/AJAX;
- Cunostinte de proiectare si interogare a bazelor de date relationale;
- Cunostinte de algoritmi, structuri de date si POO;
- Cunoasterea unui framework PHP modern (Laravel, Yii Framework, Zend Framework, CodeIgnitor, CakePHP) si a lucrului MVC constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Stabilitate, mediu de lucru placut, atmosfera relaxata;
- Alte beneficii: bonuri de masa, sedinte de masaj, sala de fitness, cantina si MegaMall langa birou, asigurare privata de sanatate.

Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (15 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 100 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online informatii, servicii si recomandari de calitate.
Dintre proiectele noastre de top amintim: SfatulMedicului.ro, Pieseauto.ro, 4tuning.ro, 220.ro Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Myjob.ro, Referat.ro,, Studentie.ro, aplicatiile pentru mobil Povesti si Laso.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.

Active SOFT - smart internet aplications.