Personal Broker de asigurare

IINSURER BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acordarea de suport Asistentilor in Brokeraj;
Efectuare inregistrari in baza de date
Verificare informatii introduse in baza de date
Furnizarea de informatii si servicii asiguratilor actuali si potentiali;
Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la clienti:
Negocierea si administrarea contractelor de asigurare:
Redactarea ofertelor de asigurare
Evidenta documentelor de asigurare
Reconcilierea periodica a politelor emise precum si platilor efectuate pentru fiecare asigurator

CERINTE

Experienta in asigurari
Studii superioareCunostinte operare computer - Word, Excel, Internet
Abilitati de comunicare, de negociere, intreprinzator, adaptabil
Bun organizator, inteligent, serios, cinstit, corect, loial
Perseverenta in atingerea obiectivelor propuse
Capabil de lucru in conditii de stres, in echipa, cu orar prelungit
Atitudine pozitiva si respect fata de clienti si colegi
Confidentialitate;

BENEFICII OFERITE

Oferim salariu plus comision si mediu de lucru deosebit de atractiv;
Plan de cariera
Plan de dezvoltare individuala conform managementului performantei
Bonuri de masa
Abonament Medlife/similar
Telefon de serviciu
Bonus target general (indeplinirea targetului la nivelul societatii)
Calificare continua (prin cursuri organizate de entitati abilitate, intalniri interactive cu reprezentantii asiguratorilor, etc)

INSURER BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL are ca obiect unic de activitate consultanta specializata in desfasurarea activitatilor de management al riscului si intermedierea de asigurari.

INSURER BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL plaseaza riscuri la Asiguratori importanti de pe piata romaneasca, preocupandu-se in permanenta de necesitatile clientilor sai.

INSURER BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL realizeaza intermedierea urmatoarele riscuri:

Riscuri patrimoniale

• Daune directe suferite de bunuri din diverse cauze: incendiu, explozie, cutremur, inundatie, intemperii atmosferice, furt, vandalism etc;
• Pierderi financiare indirecte din intreruperea activitatii, cauzata de producerea riscurilor asigurate;
• Avarii accidentale la echipamente si utilaje, precum si pierderile financiare indirecte aferente intreruperii activitatii din astfel de cauze;
• Avarii la lucrarile de constructie, instalare si punere in functiune;
• Pierderi sau daune la marfurile transportate;
• Asigurari auto CASCO si RCA.

Riscuri financiare:

• Riscuri ce decurg din contracte de leasing si contracte de vanzare-cumparare cu plata in rate;
• Riscuri referitoare la credite si garantii ;
• Riscuri referitoare la actele de comert cu plata la termen;

Riscuri privind personalul:

• Accidente, soldate cu deces sau invaliditate;
• Cheltuielile de spitalizare si covalescenta ;
• Imbolnaviri, fracturi, interventii chirurgicale;
• Cheltuieli medicale in timpul deplasarilor in strainatate;
• Asistenta medicala privata:
• Asigurari de sanatate;

Riscuri privind raspunderea civila:

• Raspunderea civila generala fata de terti sau fata de angajati;
• Raspunderea civila profesionala .
• Raspunderea manageriala;
• Raspunderea civila auto.
• Raspunderea chiriasului fata de proprietar.