Personal Banker – Sucursala Afumati

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de efectuarea corecta si la timp a tuturor operatiunilor bancare desfasurate la nivelul entitatii bancare;

- Tine evidenta dosarelor clientilor inclusiv documente in original (semnaturi autorizate, documentatia deschiderii contului);
- Raspunde de raportarea incidentelor de plata ale clientilor;
- Respecta si aplica politica de marketing si comunicare conforma cu strategia bancii;
- Cunoaste foarte bine toate produsele bancii referitoare la: carduri, Internet banking, asigurari, credite, etc.;
- Verifica actele necesare acordarii creditului PF, intocmeste documentatia de credit si o transmite electronic in Centrala Agentiei de credite de consum;
- In cazul absentei temporare a directorului entitatii bancare, preia atributiile acestuia;
- Desfasoara toate activitatile cu privire la incasarea si plata in numerar, atat in moneda nationala cat si in valuta, inclusiv operatiuni de schimb valutar si raspunde pentru corectitudinea acestor tranzactii, in conformitate cu legislatia in vigoare si toate normele interne cu privire la operatiunile cu numerar;
- Verifica autenticitatea bancnotelor in lei si valuta;
- Intocmeste documentele pentru incasari si plati, respectiv foaie de varsamant, ordin de plata si buletin de schimb valutar.

CERINTE

- Absolvent studii superioare (profil economic - constituie avantaj);
- Cunoasterea limbii engleze (conversational);
- Cunostinte de PC ;
- Abilitati de comunicare si vanzare;
- Atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!