Persoana Desemnata/Coordonator Transport

S.C. Conex Trans Cargo S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBLIGATII:
- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Administreaza flota auto si bugetul alocat;
- Obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice;
- Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri;
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto;
- Programeaza si optimizeaza rute;
- Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie;
- Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto;
- Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti;
- Obtine licentele de transport si pe cele de executie pentru autovehicule;
- Reprezinta societatea in raport cu ARR, RAR, Politie;
- Preia cererile de oferte si comenzile din partea clientilor;
- Primeste si confirma comenzile de transport;
- Gaseste solutii optime de desfasurare a transporturilor si le comunica clientilor;
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, si respecta calitatea si termenele cerute de standardele firmei;
- Optimizeaza costurile legate de transport;
- Realizeaza rapoartele de activitate si prognozeaza cheltuielile aferente departamentului;

CERINTE

CERINTE:
- studii superioare;
- obligatoriu curs ARR coordonator transport
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- experienta de cel putin 3 ani in coordonare echipe
- experienta relevanta in posturi similare constituie un avantaj
- cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- permis de conducere fara evenimente rutiere.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport intern si international de marfa.