PEDAGOG SUPRAVEGHETOR

RTC GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supravegherea copiilor pe parcursul meselor si somnului
- indrumarea copiilor in efectuarea temelor pentru acasa
- supravegherea copiilor in perioadele de joaca in aer liber

CERINTE

- studii medii (Liceul Pedagogic sau Colegiul de Invatatori)
- experienta ca invatator la scoala primara de cel putin 1 an
- Engleza nivel avansat
- persoana responsabila, calma si echilibrata

BENEFICII OFERITE

- salariul fix 800 Ron + bonuri de masa
- posibilitati reale de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

Gradinita ofera un mediu unde :

- Se desfasoara activitati conforme cu programa Ministerului Educatiei si Cercetarii pentru invatamantul prescolar intr-o forma interactiva
- Personalul calificat sustine activitati diverse (limba engleza, limba germana, sport, pictura muzica, teatru, vizite la muzee, la diverse evenimente culturale, etc.) dupa un program bine stabilit
- Se organizeaza frecvent concursuri si activitati in grup
- Se provoaca copilul spre autodepasire
- Se exerseaza regulile politetii, ale bunei cuviinte si ale comportamentului civilizat in societate
- Se folosesc jocuri si jucarii deschise imaginatiei