PAYROLL AND ADMINISTRATION SPECIALIST

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Calcul salarial in baza pontajelor, concediilor, a indemnizatiilor pentru prestatii de asigurari sociale, comisioanelor, sporurilor, a impozitelor si contributiilor aferente in concordanta cu legislatia romaneasca;
Intocmirea statelor de plata, a centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate;
Generarea fisierului de plata a salariilor;
Conceperea si distribuirea fluturasilor de salarii;
Intocmirea si pregatirea la timp a declaratiei 112, a fiselor fiscale anuale, a dosarului de recuperare sume din FNUASS;
Informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniul salarizarii si administrarii de personal si luarea masurilor necesare pentru respectarea acestora.
Introducerea datelor privind angajatii in sistemul de payroll: documente privind noii angajati, demisiile, concediile de odihna, concediile fara plata, declaratiile pentru deducerea personala, alte documente privind angajatii;
Intocmirea statelor de plata pe baza pontajelor, calcul concedii medicale, prime salariale, bonusuri, ore suplimentare;
Intocmirea centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate conform legislatiei in vigoare;
Generarea fişierelor electronice pentru plata salariilor în conturi de card bancar al angajatilor;
Intocmirea si depunerea declaratiilor la Agentia de Somaj, Casa de Asigurari de Sanatate, Casa de Pensii si a fiselor fiscale anuale;

CERINTE

Experienta minim 5 ani in zona de salarizare si administarre personal;
Cunoasterea temeinica a legislatiei muncii;
Excelente abilitati de comunicare interpersonala;
Abilitate numerica;
Atentie la detalii;
Excelente abilitati de organizare, prioritizare si respectarea deadline-urilor;
Initiativa si orientare spre rezultate;
Cunostinte avansate operare Excel si Word.
Limba engleza – nivel mediu/avansat;

DESCRIEREA FIRMEI

instituție financiară non-bancară