Ospatar/ Bucatar - Florida

GTS international Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul este oferit studentilor prin intermediul programului Work and Travel USA.
Toti studentii vor avea posibilitatea sa lucreze si sa calatoreasca liber pe teritoriul american.
Pentru postul de ospatar/bucatar studentii vor trebui sa ajute la prepararea/ servirea produselor, sa informeze clientii despre serviicile oferite de catre compania unde vor lucra.

CERINTE

- Sa fii student la cursurile de zi, dar nu in an terminal, ale unei facultati de stat sau ale unei facultati particulare acreditate;
- Sunt acceptati si cetateni straini care studiaza in Romania si care au drept de resedinta.
- Sa ai media generala preferabil peste 7.50, daca esti cel putin in anul 2, respectiv preferabil peste 9.00 daca esti in anul intai.
- Sa cunosti limba engleza cel putin la un nivel mediu.
- Sa fii dispus sa lucrezi in industria turismului si a serviciilor.

BENEFICII OFERITE

- un salariu minim garantat la nivel federal in SUA de 5,15$/ora; media salariilor orare este intre 6$/ora si 8$/ora;
- posibilitatea de a lucra ore suplimentare, care sunt platite cu 50% mai mult decat orele normale, sau a unui al doilea loc de munca;
- un mediu de lucru profesionist, contactul cu mediul de afaceri american si acomodarea cu exigentele economiei de piata;
- imbunatatirea considerabila a nivelului de cunoastere si de fluenta in folosirea limbii engleze;
- ocazia unica de a-ti face noi prieteni de nationalitati si din culturi diverse;
- oportunitatea de a vizita unele locatii celebre: New York, Statuia Libertatii,Washington, Niagara, Grand Canyon si numeroase altele la care doar ai visat pana acum;
- posibilitatea de a obtine referinte / recomandari din partea angajatorului american;
- banii economisiti pe parcursul verii pot fi de un real ajutor in cazul in care ati fost acceptat la o bursa de studii in afara tarii; un numar din ce in ce mai mare de studenti recurg la aceasta metoda pentru a putea obtine fondurile necesare care sa le permita sa profite de bursa obtinuta, cum ar fi bursele Erasmus.

GTS international Romania is the youngest member of the GTS Travel Group.
Our company is the leader of international travel agencies founded to serve students, youth and teachers from the Central & East Europe. We have a foot print that extends to 5 countries (Czeck Republic, Slovakia, Hungary, Romania and Bulgaria) with a total of 25 fully operational offices.

On behalf of the Romanian Management Board we are seeking for highly motivated and hardworking individuals for filling the position Sales Manager in Bucharest.