Oracle DBA - Companie Petroliera - Bucuresti

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, configurarea si actualizarea bazelor de date Oracle;
- Implementarea si mentinerea securitatii bazelor de date Oracle;
- Monitorizarea si optimizarea performantelor bazelor de date;
- Implementarea si mentinerea politicilor si procedurilor de backup;
- Actualizarea configuratiei si documentarea bazelor de date administrate;
- Oferirea de consultanta specifica pentru celelalte departamente.

CERINTE

- Studii superioare de profil;
- Experienta de minim 1 an de zile in lucrul cu baze de date Oracle;
- Experienta in programare (SWQL, PL/SQL) este un avantaj;
- Experienta in lucrul cu sisteme de operare Unix / Linux;
- Capacitatea de a scrie script-uri in Bourne Shell, Bach;
- Limba engleza - nivel mediu;
- Gandire analitica, capacitate de asimiliare rapida a tehnologiilor noi;
- Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare eficienta.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru modern intr-o companie de succes
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala
- Sanse de valorificarea a initiativei si ideilor proprii
- Aprecierea rezultatelor
- Pachet complex de beneficii suplimentare (asigurari private, prime)
- Lucrul intr-una dintre cele mai mari 4 companii petroliere din Romania

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management cu o experienta bogata in domeniul recrutarii. In portofoliul nostru de clienti se numara nume importante pe plan european.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat in anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Budapesta si Frankfurt.

Clientul nostru este o companie petroliera multinationala, cu sediul in Amsterdam, Olanda, desfasurandu-si activitatea in 13 tari si cu majoritatea activelor si operatiunilor in Sudul si Estul Europei. Postul pentru care recrutam este un post de Oracle Database Administrator pentru departamentul IT din Bucuresti.