Operator Help Desk-BUCURESTI

Servus Information Communication Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
• preluarea apelurilor telefonice si email-urilor, rezolvarea sau redirectionarea acestora;
• gestionarea prompta a solicitarilor, intr-o maniera satisfacatoare pentru clienti;
• introducerea informatiilor despre clienti in aplicatia software interna.
• coordonarea tehnicienilor de teren
• realizarea activitatii de raportare stabilita de seful ierarhic

Descrierea companiei
ServuS Information & Communication Technologies a fost infiintata in anul 1998 si ofera clientilor din sistemul bancar solutii integrate de plata electronica, incluzand hardware si software, destinate utilizarii cardurilor pe piata romaneasca si este reprezentantul in Romania al unora dintre cei mai imporanti producatori de hardware si software din lume. Compania ofera servicii complete iar pe langa livrarea de echipamente dedicate platilor electronice, ServuS ofera servicii de instalare, service in garantie si post garantie, mentenanta, help-desk, consultanta si dezvolta permanent noi solutii menite sa raspunda cerintelor unei piete aflate in continua schimbare.

CERINTE

Candidatul ideal:

Cerinte obligatorii:
• cunostinte operare MS Office ( Word, Excel, Outlook )
• foarte bune aptitudini de orientare catre client si atentie la detalii
• asimilarea rapida a informatiilor si viteza buna de reactie
• persoana flexibila, rezistenta la stres
• persoana energica cu atitudine proactiva

Reprezinta avantaj:
• absolvent de studii superioare sau student
• experienta anterioara in call center sau pe un post similar
• capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
• capacitate de a respecta termene limita;
• responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
• atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salariu competitiv
• Bonuri de masa
• Training
• Posibilitate de a obtine castiguri suplimentare

ServuS Information & Communication Technologies a fost infiintat in noiembrie 1998, fiind unul dintre primii furnizori de sisteme si solutii de plati electronice pentru banci si alte institutii financiare de pe piata romaneasca.