Operator facturare și logistică

ABC Human Capital

RESPONSABILITATI

Monitorizarea stocurilor de cereale aflate la terti si in locatiile companiei
Monitorizarea lichidarilor de gestiune si realizarea corespondentei necesare in caz de inadvertente
Verificarea zilnica a statusului comenzilor si vanzarii produselor
Generarea comenzilor de livrare si dispozitiilor de livrare directa catre departamentul de logistica
Inregistrarea si pastrarea evidentei livrarilor
Operarea in programul de gestiune/ contabilitate al societatii, in vederea inregistrarii facturilor finale, prior plata
Urmarirea situatiei facturarii comenzilor livrate catre client
Pregatirea si emiterea formelor contractuale de vanzare marfa (cereale)
Asigurarea claritatii si conformitatii tuturor conditiilor contractuale si respectarea integrala a acestora in executie
Centralizarea contractelor de vanzare
Verificarea calculatiilor primite
Intocmirea raportarilor lunare privind situatia facturilor emise
Anuntarea depozitelor despre sosirea marfii (comanda avize si alte documente necesare)
Verificarea si corectarea tuturor facturilor de prestari sosite la inceput si la sfarsit de luna
Monitorizarea colectarii documentelor din teritoriu, necesare la intregirea si actualizarea stocului in programul societatii

CERINTE

Studii universitare, absolvite cu licenta/ diploma (preferabil in domeniul agriculturii sau economice)
Minimum 2 ani experienta in domeniul agriculturii (preferabil in roluri similare)
Cunostinte de operare in retea si MSOffice (Outlook, Excel etc.)
Cunostinte legate de legislatia specifica si despre gestionarea/ arhivarea documentelor
Spirit analitic si capacitate de sinteza a informatiilor relevante, meticulozitate si atentie la detalii
Abilitati de documentare, argumentare, prezentare si raportare
Discretie, tact si perspicacitate.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/