OPERATOR FACTURARE – companie multinationala

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Primeste si proceseaza instructiunile privind iesirea de marfa de la seful direct;
• Introduce si valideaza in sistem intrarile de marfa in depozit pe baza facturilor externe si in conditiile legale in vigoare;
• Verifica existenta marfii in stoc pe fiecare sortiment in urma consultarilor cu seful de depozit;
• Identifica si rezolva neconformitatile (date de facturae, cod de produs etc), notifica seful direct si departamentele financiar-contabiliate si vanzari legat de aceste neconformitati;
• Intocmeste facturile de vanzare si avizele de insotire a marfii aferente livrarilor catre magazine, clienti distributie, clienti finali;
• Intocmeste bonurile de consum pentru gestiunea unde isi desfasoara locul de munca;
• Transmite un exemplar al documentelor gestionarului si un alt exemplar departamentului financiar-contabil;
• Opereaza in sistemul de gestiune a stocurilor documentele generate la locul de munca, respectiv facturi de vanzare marfa, avize de expeditie, bonuri de consum etc.

CERINTE

• Experienta minim 1 an pe un post similar
• Cunostinte Axapta (avantaj).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa:corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/