Operator Evidenta Avizare

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tine evidenta stocurilor:
- inregistreaza sistematic si cronologic datele privind stocurile;
- opereaza in fise de magazie miscarile de stocuri: de materii prime, marfuri, produse rezultate din productie, materiale consumabile;
- verifica toate documentele inclusiv cele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante;
- intocmeste documente specifice evidentei stocurilor (ex.: NIR, PVC-PVSC, AE);
- participa periodic la inventare si determina diferentele dintre stocul scriptic si stocul faptic;
- verifica dispozitia de livrare dupa incarcarea marfurilor de livrat;
Asigura transmiterea documentelor in timp util catre departamentele / persoanele vizate.
-arhiveaza documentele cu care lucreaza.
-isi desfasoara activitatea in stransa legatura cu gestionarul.

CERINTE

- studii medii (studiile de natura economica sau tehnica reprezinta avantaj);
- bune cunostinte de contabilitate primara (facturi, chitante, avize, NIR);
- experienta de minim 1 an pe un post similar sau conex (contabil de gestiune, gestionar);
- persoana organizata, responsabila, practica, cu o foarte buna capacitate de concentrare, atentie distributiva indelungata si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul unei companii de renume.

Distributie si procesare produse metalurgice (tabla, profile, tevi, inox, oteluri speciale) fasonare otel beton din colaci si din bare, comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc
- Actionariat: Diverse

Site-ul firmei:
www.mairon.ro