OPERATOR DTP / GRAFICA

SC Eurogama Invest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar offset si digital (verificare si corectare: preflight, bleed, rama alba, nr. de culori, rastere, hairline, trap, overprint, profile de culoare, etc);
- Efectuarea corectiilor si a eventualelor modificari indicate pe fluxul tehnologic;
- Realizarea schitelor de montaj, incadrarea lucrarilor in coala de tipar in functie de modul de finisare si de parametrii tehnologici necesari;
- Rasterizarea montajelor si trimiterea lor catre Computer to Plate.

CERINTE

- Cel putin 2 ani experienta in tipografie;
- Cunostinte foarte bune Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw , Adobe Indesign, Quark;
- Cunoasterea tendintelor in domeniul graficii (fonturi, culoare, layout, etc);
- Cunoasterea parametrilor tehnici pt. diverse tipuri de tipar;
- Preferabil experienta pe Macintosh.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial in functie de performante

Eurogama Invest SRL este una din cele mai importante tipografii din Romania ocupand o pozitie de lider in zona tiparului publicitar si al productiei de ambalaje din carton duplex si ondulat precum si in zona productiei publicitare din material plastic. De asemenea, pentru clientii sai EUROGAMA presteaza si servicii de publicitate – creatie, media planning si buying – si servicii complexe de logistica.