OPERATOR DTP

BRIDGE PRINTING GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descarca machetele/layouturile primite de la clienti, pe serverul departamentului Pre-press. Verifica formatiile primite daca sunt complete si daca prezinta potentiale probleme. Identifica elementele lipsa sau problematice si le comunica responsabililor de la client service, vanzari si echipei de productie. Colaboreaza cu reprezentantii de la departamentul client service, clientii si echipa de productie in permanenta pentru rezolvarea oricarei probleme legate domeniul sau de lucru.

CERINTE

Cunostinte despre echipamente de lucru de exterior (external support devices)
•Cunostinte despre programele de transmitere a fisierelor electronice spre RIP
•Cunostinte despre programe de grafica
•Cunostinte despre porcesul de tiparire
•Abilitati pentru realizarea de layout-uri
•Abilitati in a stabili si a mentine relatii de lucru eficiente la toate nivelurile companiei

BENEFICII OFERITE

•Posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un domeniu competitiv
•Salariu atractiv

Bridge Printing Grup, este o tipografie de calitate, reputatie pe care a reusit sa o construiasca din anul 2000.
Preocuparea noastra continua este de imbunatatire a calitatii, vizand toate cele trei aspecte: calitatea productiei tipografice, calitatea servirii clientilor si grija pentru proprii angajati. Noi selectam, pregatim si indrumam angajatii sa fie eficienti, eficace si de succes.
La Bridge Printing Grup suntem o mare familie de succes.