Operator documentare

PC Garage SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Documentarea si introducerea de descrieri si specificatii relevante pentru produse noi in baza de date precum si actualizarea celor existente.
- Verificarea permanenta a continutului categoriilor alocate si aplicarea corecturilor si imbunatatirilor necesare
- Actualizarea ofertelor, mentionerea cu acuratete a informatiilor legate de stocuri
- Rezolvarea problemelor – capacitatea de a identifica o problema si de a propune rezolvari
- Furnizarea de informatii de ordin tehnic despre produsele comercializate
- Atingerea obiectivelor stabilite de catre departament si companie.
- Tip post: Full Time

CERINTE

- Cunostinte tehnice bune pe categoriile Electro IT, in special pe produse electrocasnice & gadgets.
- Abilitatea de a lucra si de a respecta termenele impuse asigurand descrieri si informatii concise, relevante pentru produse.
- Capacitatea de a contribui cu idei de imbuntatire a procesului de lucru si dorinta de a se perfectiona continuu
- Capacitatea de a intelege si traduce texte scurte ( descrieri de produse)
- Experienta anterioara de lucru cu baze de date si informatii produse este un atu important
- Eficacitate, acuratete, organizare, proactivitate, capacitate de respectare a termenului de finalizare.
- Cunostinte bune de limba engleza.
- Foarte bune abilitati de navigare Internet si unelte Office.
- Studii superioare (absolvent sau in curs)
In eventualitatea in care CV-ul tau va fi selectat pentru interviu, exista posibilitatea de a-ti solicita efectuarea unui test pentru verificarea cunostintelor tale.
Vor fi contactate doar persoanele selectate.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonuri de masa + bonus de performanta.

PC Garage este unul dintre cele mai mari magazine online de produse IT si electronice din Romania si reprezinta un reper pentru toti cei pasionati de produsele IT. Tot din pasiune a fost creat si forumul My Garage definit ca fiind comunitatea pasionatilor de hardware, overclocking, modding si cai putere. Comunitatea My Garage inregistreaza peste 60.000 membri, aproximativ 450.000 vizite in fiecare luna si peste 1400 review-uri realizate de clientii PC Garage.
Filosofia de business a PC Garage este simpla: sa ofere clientilor sai, pe langa produsele din oferta, servicii specializate si de calitate.