Operator date Food&Beverage

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Opereaza documentele in programul de gestiune Micros (facturi de achizitie marfa, avize, transferuri interne intre gestiuni, fise de consum, fise de perisabilitati etc)
- Verifica zilnic stocurile scriptice de marfa dupa introducerea tuturor documentelor si rezolva in timp util eventualele probleme;
- Controleaza stocurile, efectueaza si valorifica lunar inventarele, cere explicatii privind diferentele intre stocul fizic si cel scriptic si miscarile de stocuri;
- Introduce in sistemul de operare listele de inventariere;
- Desfasoara activitatea de casierie pentru cantina angajatilor;
- Verifica zilnic notele de protocol emise si le preda catre contabilitate;
- Participã activ si dezvoltã meniurile ori ofertele speciale pentru cantina angajatilor;
- Se implicã direct in solutionarea reclamatiilor clientilor;
- Intocmeste impreuna cu seful bucatar, din timp, necesarul de materii prime si materiale, conform procedurilor interne;
- Realizeaza aprovizionarea cu marfa pentru cantina angajatilor, in baza comenzilor primite
- Asigura achizitionarea marfurilor la cel mai bun raport calitate pret.
- Asigura ca toate marfurile sa fie insotite de documente fiscale si documente care asigura calitatea marfurilor.
- Verifica ca marfurile sa se incadreze în termenele de valabilitate.

CERINTE

Studii liceale sau superioare absolvite

Minim 2 ani experienta in domeniu sau intr-o activitate similara

Cunostinte de contabilitate si informatica de gestiune

Cunostinte bune de operare pe calculator (avantaj baze de date)

CANDIDATUL IDEAL:

Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de relationare cu oamenii, lucru in echipa.
Abilitati de organizare, orientare catre rezultate.
Personalitate deschisa, puternica, valori stabile.
Dornic sa invete lucruri noi
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele, abilitati de management al proiectelor.
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Creativ, cu initiativa, optimist.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Doresti sa te dezvolti profesional intr-o companie aflata in plina dezvoltare (avand drept target:dublarea numarului de hoteluri in urmatorii 5 ani),intr-un mediu provocator si profesional si sa cresti impreuna cu compania?
Profilul tau personal corespunde cerintelor de mai sus?

Inseamna ca faci parte deja din "familia Continental".

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in : Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Constanta, Sibiu si Bucuresti.